25.06.2020
246
Bacak Germe

Kişinin aşırı kilo alıp vermesi sonucu vücudun diğer bölgelerinde olduğu gibi bacak bölgesinde de sarkmalar meydana gelmektedir. Yaşlanmanın da etkisiyle vücudun farklı bölgelerinin görünümünde ve yapısında şekil bozuklukları görülmektedir.

Son dönemlerde vücudun çok farklı bölgeleri için yapılmakta olan estetik operasyonlar bacak bölgesi için de yapılmaktadır. Bacak yapısının kusursuz görünmesini isteyen kişilerin ihtiyaç duyduğu bacak germe ameliyatı kişinin bütün vücudu göz önünde bulundurularak estetik görünüm sağlayacak şekilde gerçekleştirilmektedir.

Bacak Germe Ameliyatı

Bacak germe ameliyatı öncesinde hastanın fazla yağ dokusunun miktarı tespit edilmektedir. Kişiden kişiye göre farklılık gösteren yağ dokusu miktarı çoğu zaman bacak bölgelerinde oluşan sarkmaları da beraberinde getirmektedir. Kişinin bacak bölgesinde sadece yağ dokusu fazlalığı var ise liposuction işlemi uygulanması yeterli olacaktır fakat beraberinde bacak bölgesinde sarkma da mevcut ise bacak germe operasyonu yapılmaktadır. Hastanın sağlık durumuna ve fazla yağ dokusunun miktarına göre bazen tek başına yapılabilen bacak germe operasyonu bazen birkaç estetik operasyon ile birlikte yapılabilmektedir.

Bacak germe operasyonu sonrasında hastanın bacak bölgesinde bulunan fazla yağ dokusu miktarı ve sarkmaların durumuna göre bacağın iç ve arka kısmında iz kalabilmektedir. Hastaya ameliyat öncesinde oluşabilecek iz hakkında detaylı bilgi verilmektedir.

Bacak Germe

Bacak Germe

İzmir bacak germe operasyonu için bize ulaşabilirsiniz.

Bacak germe ameliyatı genel anestezi yöntemi ile yapılan bir estetik ameliyattır. Yapılan operasyonda kişinin bacak bölgesinde bulunan yağ dokusu alınır ve eğer sarkma varsa gerekli olan müdahale yapılır. Sarkmanın olmadığı bölgeler için sadece liposuction yöntemi uygulanmaktadır. Estetik ameliyattan sonra bacak yumuşak bir sargı yardımıyla sarılır. Ameliyattan sonra hasta bir gün hastanede yatırıldıktan sonra taburcu edilir. Ameliyattan bir hafta sonra kişi normal hayatına dönebilmektedir. Operasyon esnasında atılan dikişler on gün sonra alınır ve hastaya bir ay boyunca kullanması için korse tavsiye edilir.

Hastanın dikkat etmesi gereken ameliyattan sonra bir ay boyunca spordan kalmak olacaktır. Bunun dışında dikiş izlerinin güneşten korunması gerekmektedir. Bacak germe operasyonu sebebiyle oluşan dikiş izleri zamanla kaybolacaktır. İzlerin tamamen kaybolması bir yılı bulabilmektedir.

Bacak germe operasyonlarında fiyatı belirleyen en önemli unsur ise hastanın bacaklarındaki fazla yağ dokusunun miktarı ve beraberinde sarkmaların olup olmamasıdır.

 

 

ETİKETLER: