İzmir Botox Fiyatları

27.05.2020
216
İzmir Botox Fiyatları

İzmir botox fiyatları uygulama alanına göre değişiklik gösterir. Bunun için fiyat konusunda net bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Botox yüzde herhangi bir bölgeye yapılan uygulamadır. Uygulanan bölgedeki kasların geçici olarak felç edilmesi olarak bilinen bu yöntem sayesinde belli bir süre boyunca istenilen gerginlik ortaya çıkarılacağı gibi çizgiler, kırışıklıklar ve yüzdeki çöküntüler botox uygulaması sonrasında ortadan kaldırılmış olur.

Uygulamanın tercih edilmesinin nedenlerinden birisi de yüzde kızgın bir ifadenin oluşmasıdır. Uygulama sonrasında bu ifade ortadan kaldırılacağı için daha güzel bir gülüş ve estetik bir duruşta kazandırılmış olur. Her yaşta kişilere yapılabilecek olan botoks işlemi sonrasında herhangi bir sorun ortaya çıkmaz. Süre olarak 4 ile 6 ay arasında etkisini gösterir ve bu kişiden kişiye değişen bir süreçtir. Uygulama sırasında kişinin yaşı ve botoksun uygulama alanı da uygulama biçimini etkileyen faktörler arasında yer alır.

İzmir botox fiyatları konusunda dikkat edilmesi gereken ise bu işin profesyonel eller tarafından yapılması gerektiğidir. Bunun için uygulayan kişinin yuz anatomisi hakkında gerekli olan donanıma sahip olması gerekir. İnce uçlu iğnelerle yapıldığı ve uygulama öncesinde anestezili kremle bölgenin uyuşturulduğu için herhangi bir acı ya da ağrı durumu da söz konusu değildir. Bunun için botoksun ağrılı bir işlem olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

İzmir Botox Fiyatları

İzmir Botox Fiyatları

Botox Uygulaması Sonrası

Botox uygulaması sonrasında yüzde hafif bir kızarıklık ve yanma hissi meydana gelebilir. Bu durumda ise botoxun dağılmaması için yüzün ovuşturulmaması gerekir. Aksi takdirde botox ilacı başka kaslara da etki edeceğinden dolayı bu istenilen sonucun olmasını engelleyecek bir durumdur

Yüzde Botox Uygulama Alanları

Özellikle yüzde uygulanan bu işlemin uygulanma amacını şu şekilde belirtebiliriz.

  • Yorgun ve yaşlı ifadeye neden olan alın çizgileri
  • Kızgın ifadeye neden olan kaş arası çizgileri
  • Göz kenarı kırışıklıkları (Kaz ayakları)
  • Üst dudak üzerindeki ince çizgilerin düzeltilmesi
  • Kaş kaldırılması, kaşlarda arzu edilen pozisyona getirilmesi
  • Boyun derisindeki kırışıklıklar ve bantların düzeltilmesi

Botoks aynı zamanda ellerdeki, ayaklardaki ve koltuk altlarındaki terlemelerin tedavisinde de tercih edilir.

İzmir botox fiyatları konusunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.