İzmir Botox Uygulaması

27.05.2020
114
İzmir Botox Uygulaması

Botox hem estetik hem de tedavi özelliğine sahip olan bir ilaçtır. Botox tedavisinin uygulama sonrasındaki etki süresi 4 ile 6 ay arasında kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu süreyi belirleyen faktör ise yaş ve uygulama alanının durumudur. İzmir botox uygulaması gebelik ve emziren annelerin dışında herkese uygulanabilir.

Kısa süren botox uygulamasında özellikle iyi bir merkez seçilmesi gerekir. Çünkü botox bir ilaç olduğu gibi aynı zamanda bir zehirdir. Bu nedenle kullanım miktarının mutlaka biliniyor olması gerekir. Aksi takdirde uygulama alanında sorunların oluşmasına imkan sağlayacağı gibi ölüme kadar giden sonuçlarda ortaya çıkarabilir.

İzmir botox uygulaması özellikle kazayağı, alın, boyun, kızgınlık çizgisi ve kaş kaldırma gibi estetik uygulamaların yanı sıra terleme tedavisinde de etkili bir yöntemdir. Uygulama yaklaşık olarak 10–15 dakika içerisinde tamamlanırken uygulama alanı kremle uyuşturulacağı ve ince uçlu iğneler kullanılacağı için acı ya da ağrı oluşturmaz.  Botoks uygulamasının hemen ardından günlük yaşamınıza dönebilirsiniz. Aynı gün içerisinde işinize tekrar dönebilirsiniz. Botox uygulaması sonrasında yapmamanız gereken şey ise 3 gün boyunca spor yapılmaması, kuaföre gidilmemesi ve duş alınmamasıdır. Uygulamanın yapıldığı gün yatma pozisyonuna dikkat edilmesi ve özellikle yüz üstü yatılmaması gerekir. Botox uygulaması yapıldıktan sonra etkisi 5–7 gün arasında gözle görülebilir.

İzmir Botox Uygulaması

İzmir Botox Uygulaması

Yüz Estetiğinde Botoks

Botox en fazla yüz bölgesinde tercih edilir. Nedeni ise bu bölgedeki kırışıklıklar ve çizgilerin estetik görüntüye zarar vermesi ve buradaki mimiklerin hareketlerinden dolayı çizgilerin olmasıdır. Kaşlar arası ve burnun yan duvarları en fazla tercih edilen bölgelerdir. Kaşlar botoks ile birlikte istenilen şekilde yukarı doğru kaldırılabilir.

Göz çevresindeki kaz ayağı denilen bölgelerde meydana gelen kırışıklıklar botoks tedavisi sonrasında ortadan kaldırılır.

Botoks uygulaması sırasında yapılan şey ise bölgedeki hareketli olan kasların geçici olarak felç edilmesini sağlamaktır. Bu durum yüzde istenmeyen şekilde hareket fazlalığı olan kaslarında durdurulmasını sağlar. Hem güzel bir guluş hem de tedavi için tercih edilebilecek olan botoks merkezimizde bu alanda profesyonel kişiler tarafından yapılır.

İzmir botox uygulaması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.