İzmir Boyun Germe

09.06.2020
83
İzmir Boyun Germe

Boyun Germe

Kişilerde zamanın etkisiyle yani yaşın ilerlemesi sonucu ciltte ve boyun bölgesinde sarkmalar oluşmaktadır. Özellikle çok sık kilo alıp veren kişilerde ve alt çene yapısı geride olan kişilerde bu sarkmalar diğer kişilere göre daha erken yaşlarda oluşmaktadır.  Çok kilolu insanlarda ise çene ve boyun arasında fazla yağ dokusu oluşmakta ve kişinin görünümünde olumsuz etkiye sahip olmaktadır.

İzmir boyun germe ameliyatı konusunda uzman olan kuruluşumuz hastalarımızın memnuniyetini her şeyin üstünde tutarak çalışmalarını titizlikle sürdürmektedir.

Boyun Estetiği Ameliyatı

Boyun estetiği ameliyatına karar verilirken belirleyici olan unsur genellikle kişilerde boyun bölgesinde görülen yaşlılık belirtileri olmaktadır. Genellikle 55 yaş üstünde görülen yüz ve boyun bölgesinde hoş olmayan görüntüler meydana gelmektedir. Yaşın ilerlemesiyle beraber göz ve alın bölgesinde kırışıklıklar görülmekte ve mimiklerin etkisiyle yüzün belli kısımlarında çizgiler oluşmaktadır. Bunun yanında çene ve boyun bölgesinde kasların zamanla gevşemesi sonucu sarkmalar oluşmaktadır. İzmir boyun germe işlemi konusunda uzman olan kuruluşumuz bu belirtileri tespit ettiğimiz hastalarımızda gerekli olan boyun germe işlemini uygulamaktayız. Boyun germe ameliyatı genellikle beş altı saat sürebilen bir operasyondur.

Boyun germe ameliyatından önce kanamayı arttırıcı özelliği bulunan ilaçlar kullanıyorsa kişi bu ilaçları kullanmayı kesmesi gerekmektedir. Hasta sigara kullanıyorsa boyun germe ameliyatından üç hafta önce kesilmelidir.

Boyun germe ameliyatında kullanılan dikiş ve yapılan cerrahi müdahaleler sonucu oluşabilecek izler mümkün olduğunca en aza indirilmektedir. Yapılan işlemler genellikle kulak arkası ve saçlı deriye gizlenerek estetik açıdan kişiyi rahatsız edebilecek olan görüntüler ortadan kaldırılmaktadır.

İzmir Boyun Germe

İzmir Boyun Germe

Boyun Germe Ameliyatı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Boyun germe ameliyatında genellikle hasta ikinci gün taburcu edilmektedir. Boyun germe ameliyatından sonra buz uygulaması tedavi sürecini kısaltmakta ve hastanın daha erken iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Ameliyat sonrasında yüz ve göz kapaklarının çevresindeki dikişler genellikle ilk hafta alınmaktadır. Saçlı deri içerisinde yer alan metal dikişler ise ameliyattan on gün sonra alınmaktadır. Ameliyattan iki gün sonra hasta banyo yapabilmektedir.

Ameliyat sonrasında hasta kendini çok fazla yormamaya ve özellikle makyaj yaparken, saçını tararken çok dikkatli olması gerekmektedir.  Oluşan şişlik ve morluklar genellikle üç hafta sonra tamamen ortadan kalkmaktadır.

ETİKETLER: