İzmir Çene Ucu

11.06.2020
186
İzmir Çene Ucu

Çene Ucu

Çene ucu düzeltme işlemi estetik bir operasyon olup kişinin çene yapısının yüzüne daha uygun hale getirilme işlemidir. Yapılan bu işlem ile yüz ve çene yapısı daha uyumlu hale getirildiğinden dolayı kişinin yüz yapısının daha güzel görünmesini sağlamaktadır.

İnsanların çene yapısı genetik ve çevresel faktörlerin etkisiyle yüz yapısına uygun olmayan ve estetik görünüm sağlamayan yapıda olabilmektedir. Genetik yapının ve çevresel faktörlerin etkisi ile istenilen görünüme sahip olmayan çene ucu yapılan estetik operasyon ile düzeltilebilmektedir.

Çene Ucu Estetik Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Çene yapısı kişinin yüz güzelliğini belirleyen temel faktörler arasında yer almaktadır. Çenenin yüzün diğer kısımları ile olan oranı uyum halinde olduğu zaman istenilen görünüm sağlanabilmektedir.

Çene ucu estetik ameliyatlarında ilk olarak ameliyat öncesi çene ucunun konumu ve yüze olan oranı göz önünde bulundurulmaktadır. Kısacası ameliyattan önce çene tek başına değerlendirilmeyip yüz ile bütün olarak değerlendirilmektedir.

Gerekli olan ölçümler dikkatlice yapıldıktan sonra alt ve üst çenenin konumu belirlenmektedir. Genellikle kişinin isteği üzerine dolgu enjeksiyonu, protez yerleştirme ve ostootemi olmak üzere farklı operasyonlar yapılabilmektedir.

İzmir Çene Ucu

İzmir Çene Ucu

Son zamanlarda çene ucu estetiği konusunda yoğun talep yaşanan iller arasında yer alan İzmir çene ucu estetiği konusunda uzman olan kuruluşumuz ile hastalarımızın memnuniyetini en üst seviyede tutarak hizmetlerimizi titizlikle sürdürmekteyiz.

Alanında uzman olan cerrahlarımız ameliyatın sonuçları hakkında hastanın beklentisini karşılayacak şekilde bilgilendirmekte ve gerekli olan önerileri kendisine sunmaktadır. Hastanın çene ucu estetiği operasyonu hakkında aklına takılan ve bilgi sahibi olmak istediği tüm detaylar kendisine açıklanarak ameliyat öncesi motivasyonu sağlanmaktadır. İhtiyaç görüldüğü takdirde hastaya cerrahlarımız tarafından gerekli görüldüğü hallerde ek olarak yüz estetiği önerilebilmektedir.

Ameliyata karar veren hastalarda ayrıntılı bir şekilde tıbbi öyküsü dinlenerek gerekli görülen tetkikler istenmektedir. İhtiyaca göre çene büyütme veya küçültme işlemlerinde ne kadar miktar büyütme veya küçültme yapılabileceğini belirlemek için gerekli olan röntgenler istenmektedir.

Hastanın kullanmak zorunda olduğu kanamayı artırıcı etkisi bulunan ilaçlar belirtilen süre içerisinde kesilmektedir. Ameliyat sonrası oluşabilecek olan şişlik ve morluklar iki üç gün içerisinde geçmektedir.

ETİKETLER: