İzmir Dolgu Uygulaması

28.05.2020
108
İzmir Dolgu Uygulaması

Bir insanın yüzünden yıllarını silmek kolay olsa da içindekileri silebilmek kolay değildir. Ancak insanın yüzünün güzelliğinin içine yansıyor olması ise yapılan yuz estetiği operasyonlarının da başarısını ortaya koymuştur.

İzmir dolgu uygulaması yapan merkezimizde doğru yöntemlerle başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

Medikal estetik söz konusu olduğunda en çok tercih edilen yöntemlerin başında dolgu uygulamaları geliyor. Dolgu işlemi yüzde oluşan kırışıklık ve çizgilerin yok edilmesinde, dudakların dolgun görünmesinde, elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesinde oldukça faydalı olan bir çözümdür.

Dolgu  Uygulaması Nedir? 

Dolgu yüzde yaşa ya da güneşin zararlı etkilerinin neden olduğu çizgilerin, derin kırışıklıkların onarılarak yüz bölümünün estetik açıdan daha güzel görünmesini sağlamak amacıyla yapılan bir uygulamadır. Dolgu işleminde kalıcılık süresi 4 ile 6 ay arasında değişiklik gösterir. Çökme ya da çizik olan bölgeye yapılan dolgu aynı anda etkisini gösterir. 10–15 dakika boyunca sürecek olan bu işlemde herhangi bir iyileşme süreci olmadığından dolayı ekstra bir şey yapılması gerekmez. Uygulama sonrasında kişi hemen sosyal yaşamına geri dönmeye başlayabilir.

İşlemde Kullanılan Asidin Özelliği Nedir?  

Bu işlemde kullanılan Hyalüronik asit bir dolgu maddesidir. Maddenin özelliği ise vücudumuzda doğal olarak bulunmasıdır. Bu nedenle işlem sonrasında herhangi bir şekilde alerjik durum oluşmaz. Eğer yapılan işlem sonrasında memnun kalınmazsa bu durumda tekrar eritilerek bölge eski haline dönüştürülebilir.

Dolgu Nerelerde Kullanılır?

  • Nazolabial çizgiler
  • Dudak kenarlarından aşağıya inen çizgiler
  • Dudak üstündeki ince çizgiler
  • Derin sivilce ve yara izleri
  • Dudak dolgunlaştırma
  • Gözaltlarındaki çöküklüğü doldurmak
  • Daha net bir çene hattı yaratmak
  • Elmacık kemiği ve yanak belirginleştirme
  • Yüze yaşla beraber kaybolan hacmi geri kazandırmak yüzde lift etkisi yaratmak

Dolgu uygulaması ne kadar sürer? 

İşlemin tahmini süresi 15–20 dakika içerisinde tamamlanır. Yapılan uygulama sonrasında kişi hemen sosyal yaşamına geri dönebilir. Uygulama sonrasında yüzde oluşabilecek olan kızarıklıklar 1-2 gün içerisinde kendiliğinden geçer.

Dolgu etkisi ne kadar sürer?

Dolgu geçici olarak yapılan bir uygulamadı. Geçme süresi ise 6 ile 18 ay arasında değişiklik gösterir. Süre ise maddenin kullanım miktarı ve yapılan uygulamaya göre değişiklik gösterir.

İzmir dolgu uygulaması ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.