İzmir Göz Kapağı Estetiği

06.06.2020
80
İzmir Göz Kapağı Estetiği

Kadınların en çok talep ettiği estetik ameliyatlarından birisi olan göz kapağı ameliyatı, güvenli eller tarafından yapılması geren bir işlemdir. Göz kapağında meydana gelen kırışıklıklar, torbalar ve sarkmalar göz kapağı estetiğini kapsayan işlemler arasındadır.

Göz Kapağı Estetiği Hangi Durumlarda Yapılıyor?

Göz kapağı her ne kadar dikkat edilmiyor olsa da yüzde estetik açıdan oldukça önemlidir. Halk arsında bu işlem kırışık ve torbaların alınması şeklinde tanımlanırken göz kapağı ve çevresi farklı estetik alt ünitelere ayrılmıştır, ancak özellikle alt ve üst göz kapağı en fazla sıklıkla cerrahi girişim uygulanan ünitelerdir.

İzmir göz kapağı estetiği ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Alt ve üst göz kapağı

Alt göz kapağı üst göz kapağından farklı bir çalışma prensibine sahiptir. Alt göz kapağı durağandır ve hareket etmez. Üst göz kapağı ise dinamiktir ve görme alanının açılıp kapanmasını sağlar. Bu da gözün korunması açısından oldukça önemli bir durumdur. Alt ve üst göz kapağı yaşa bağlı olarak birtakım sorunlarla karşılaşır ve bu sorunların en önemlisi de yaşlılık belirtisidir. 30–35 yaşından sonra göz çevresinde ve kapaklarında kırışıklıklar ortaya çıkmaya başlar ve yaşın ilerlemesiyle de bunlar daha fazla belirginleşmeye devam eder.

İzmir göz kapağı estetiği profesyonel ekipler tarafından yapılarak başarılı sonuçlar ortaya çıkarılır.

İzmir Göz Kapağı Estetiği

İzmir Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Ameliyatı Sadece Estetik İçin mi Yapılır?

Göz kapağı derisinde yağ yoktur. Fakat göz kuresi ve kasların çevrelenmesini, desteklenmesini ve korunmasını sağlayan fonksiyonel yağ dokuları vardır. Bu yağlar depolanmaz. Bunun için hastalıkların haricinde kolay kolay çoğalıp büyümez.

Üst göz kapağında yaşın dışında doğumsal ya da sonradan olma düşük, travma, tümör, yaşlılık gibi farklı nedenlerle içeriye dönmesi (entropiyon) veya dışarıya doğru dönme durumu yaşanabilir. Bunlar müdahale edilmesi gereken sorunlardır ve iyi bir doktor bulunması halinde başarılı bir şekilde alınır ve sonuç ortaya çıkarılır.

Göz Kapağı Ameliyatları Kime Yapılır?

Göz kapağı ameliyatları yaşa bağlı olarak gelişmez. Yukarıda bahsettiğimiz sonuçların olacağı herkese bu işlem uygulanabilir. Ancak işlemin yapılmasından önce mutlaka doktor muayenesi gerekir ve muayene sonrasında nasıl bir işlem yapılması gerektiği de belirlenmiş olur.