İzmir Kepçe Kulak Ameliyatı

03.06.2020
92
İzmir Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Nedir?

Estetik açıdan problem oluşturan kepçe kulak, birçok insanda yaygın olarak görülen bir problemdir. İşitme ve benzeri konularda vücudun işleyişine hiçbir etkisi bulunmamasına rağmen kişinin görünümünde estetik olarak sorun teşkil etmektedir. Kepçe kulak sorunu ile karşı karşıya kalan bireyler bu durumdan oldukça fazla rahatsız olmaktadır. Özellikle kişilerde özgüven eksikliği ve çeşitli psikoloji sorunlara neden olmaktadır. Yaşadığımız çağda bilim ve teknolojide yaşanan yenilikler ile son derece modern ve basit teknikler kullanılarak kepçe kulak ameliyatı gerçekleştirilmektedir.

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kulakta yaygın olarak görülen şekil bozukluğu türü olan kepçe kulak sorunu, kişinin kulak bölgesinde bulunan kıkırdak yapının gevşek olmasından ve kulak kıvrımlarının yetersiz olmasından kaynaklanmaktadır. Öne veya yana doğru eğilmiş olan kulak hoş olmayan ve rahatsızlık veren bir görünüm teşkil etmektedir. Kişinin psikolojik sorunlar yaşamasına neden olan bu sorun basit estetik operasyonlar ile ortadan kaldırılabilmektedir. Kepçe kulak probleminin asıl nedeni genetik faktörlerdir. Özellikle kişinin anne ve babasında kepçe kulak problemi bulunuyor ise muhtemelen kendisinde de kepçe kulak problemi görülmektedir.

Geçtiğimiz yıllarda kepçe kulak problemi bulunan insanlar bununla yaşamaya mecbur olsalar da günümüzde teknolojide ve bilimde yaşanan yeniliklerin etkisiyle kepçe kulak ameliyatı basit ve modern bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

İzmir Kepçe Kulak Ameliyatı

İzmir Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulak ameliyatı mutlaka alanında uzman olan plastik cerrahlar tarafından sağlık koşullarına uygun olan hastanelerde yapılmalıdır. kepçe kulak ameliyatı yapılırken hastanın yaşı göz önünde bulundurularak lokal veya genel anestezi uygulanarak işlem gerçekleştirilir. Kısa bir sürede gerçekleştirilen ameliyat kişinin kulak yapısına göre yaklaşık 45 dakika ile 90 dakika arasında tamamlanmaktadır. Son derece basit olan kepçe kulak ameliyatı çoğu zaman hastanede yatmayı bile gerektirmez. Yapılan işlemin türüne, kişinin kulak yapısına göre iyileşme süreci kişiden kişiye göre farklılık gösterebilmektedir. Kepçe kulak ameliyatında kulağa olması gereken yapı kazandırılmaktadır. Ameliyat sonrasında kulağa 2 hafta boyunca gerekli olan bantlar takılır ve zamanı gelince bu bantlar kulaktan çıkarılır. Kepçe kulak ameliyatı sonrasında estetik açıdan bir sorun olabilecek herhangi bir iz kalmamaktadır.