İzmir Mezoterapi Uygulaması

30.05.2020
94
İzmir Mezoterapi Uygulaması

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi uygulaması ilk olarak 1952 yılında geliştirilmiş estetik işlemlerde tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Bu amaç için özel olarak hazırlanmış ilaçlar iğne yardımıyla istenilen bölgeye enjekte edilir. Estetik bir uygulama olarak biliniyor olsa da tedavi edici özelliği de vardır.

Mezoterapi Kimlere Uygulanabilir?

İzmir mezoterapi uygulaması belli bir yaşın üzerinde olan kadın ve erkeklerde rahatlıkla uygulanabilir. Ancak uygulama öncesinde muayene edilmeli ve herhangi bir kronik hastalığının olup olmadığının tespit edilmesi gerekir.

Mezoterapi’nin Kullanım Alanları Nelerdir?

Saç Dökülmesi

Mezoterapi uygulaması özellikle saçların dökülmesini önlemek için destekleyici bir tedavi olarak tercih edilir. Saçın dökülmekte olan bölgesine yapılan işlem neticesinde dökülmenin azaltılması veya tamamen durdurulması hedeflenir. Uygulama şekli ise yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi iğne ile enjekte edilir. Bu işlem için kullanılan iğneler ince uçlu olmakla birlikte normal iğnelerden farklıdır. Vitamin ve mikro elementler deriye enjekte edilerek saç köklerinin sağlamlaştırılması sağlanır. Deriye enjekte edilen bu vitaminler sayesinde saç kökleri daha güçlü bir yapıya kavuşacaklarından dökülme durur ya da azalır ve bu sayede saç ekimine ihtiyaç duyulmaz.

mezoterapi

mezoterapi

Selülit Tedavisi

İzmir mezoterapi uygulamasında yalnızca saç değil aynı zamanda selülitlerin tedavisinde de tercih edilir. Bölgesel olan yağlanma neticesinde ortaya çıkan selülitlerin önlenmesi maksadıyla yapılan bu işlem 4–10 hafta kadar devam ettirilir ve bu sayede bölgedeki kan dolaşımı düzene girerek ciltte daha sağlıklı bir görüntü oluşur.

Cilt Tedavisi

Cilt zaman içerisinde ve çevresel faktörlere bağlı olarak yıpranabilir ve bu sayede ciltte deformeler görülmeye başlar. Mezoterapi yöntemi sayesinde oluşan lekeler, kırışıklıklar ve sarkmalar ortadan kaldırılmış daha sıkı ve genç bir görüntü elde edilmiş olur.

Mezoterapi Tedavisi Sonrası

Her tedavi yönteminin kendince birtakım riskleri vardır. Mezoterapi yöntemi de tüm tıbbi tedavilerde olduğu gibi dikkat edilmesi gereken bir uygulama şeklidir. Tedaviden sonra oluşabilecek komplikasyonların ortadan kaldırılması için profesyonel merkezlerin tercih edilmesi gerekir. Firmamız İzmir mezoterapi uygulaması sırasında gerekli hijyenik ortama sahiptir. Yapılan işlemler 1 hafta sonrasında etkisini göstermeye başlar.