İzmir PRP Fiyatları

01.06.2020
119
İzmir PRP Fiyatları

İzmir PRP

PRP ( Platelet Rich Plasma) dilimizdeki anlamıyla trombositten zenginleştirilmiş olan plazma, kişinin ihtiyacına göre kendisinden alınan kanın çeşitli işlemlerden geçirilerek elde edilen trombosit yönünden zengin olan plazma kişinin yüz, cilt, saç ve saç kökleri gibi vücudun çeşitli bölgelerindeki bozulan dokuyu yenilemek amacıyla kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Cildi yenilemek, cilt kırışıklarını en aza indirmek, lekelerin tedavisi, saç dökülmelerini azaltmak, lazer sonrası cildin iyi görünmesini sağlamak, ciltte olaşan izlerin tedavisi ve saç köklerini güçlendirmek gibi daha birçok tedavide PRP yöntemi uygulanmaktadır.

PRP daha çok estetik alanda kullanılsa da ortopedik rahatsızlıklarda, tendon rahatsızlıklarında, diş tedavilerinde ve iyileşmeyen yaraların tedavisinde sıklıkla uygulanan bir tedavi yöntemi olarak bilinmektedir.

PRP Uygulamasının Yan Etkileri Nelerdir?

PRP tedavisi trombosit sayısı düşük olan hastalarda ve kanser hastalarında uygulanılmayan bir tedavi yöntemidir. Belirgin olarak biline bir yan etkisi bilinmemekle birlikte bazı hastalarda kan alınan bölgede morarma, yüz bölgesinde iğnenin temas ettiği bölgelerde kızarıklık veya şişlik görülebilmektedir. Bu kızarıklık ve şişliklerde genellikle bir iki gün içerisinde ortadan kaybolmaktadır.

PRP uygulamasında daha iyi sonuç alabilmek için uygulamanın toplam dört seans olmak üzere iki hafta aralıklarla yapılması gerekmektedir. Düzenli olarak yapılmayan uygulamalarda iyi sonuç alınamayacağından dolayı hastanın düzenli aralıklarda tedaviyi kabul etmesi şarttır. PRP tamamen doğal bir uygulama olduğundan dolayı seans sayısının arttırılmasında her hangi bir sakınca bulunmamaktadır.

PRP uygulamasından birkaç gün sonra etki görülmeye başlanmaktadır. Özellikle ciltte parlaklık ve canlılık uygulamanın ardından iki gün geçmesi sonucu ortaya çıkacaktır.

İzmir PRP Fiyatları

İzmir PRP Fiyatları

İzmir PRP Fiyatları

İzmir PRP fiyatları uygulamanın yapılacağı bölgeye, uygulanacak olan prp tedavisinin türüne ve uygulanacak seans sayısına göre farklılık göstermektedir. Örneğin saç dökülmesi için uygulanacak olan prp uygulaması ile ciltteki her hangi bir sıkıntının giderilmesi için uygulanacak olan prp uygulaması birbirinden çok farklı olacağından dolayı talep edilecek olan ücret de farklı olacaktır.

Son dönemlerde uygulanan PRP fiyatları ile ilgili daha detaylı bilgi alabilmek ve vermiş olduğumuz hizmetler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için kliniğimizi arayarak bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.