İzmir PRP Uygulaması

01.06.2020
106
İzmir PRP Uygulaması

İzmir PRP Nedir?

‘’Platelet Rich Plasma ‘’kelimelerinin baş harflerinden oluşan PRP, trombosit bakımından zengin bir plazma tedavisidir. Tedavisi yapılacak olan kişinin kendisine ait olan kan alınarak çeşitli işlemden geçirilerek tedavisi gerekli olan bölgeye enjekte edilerek gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir. İzmir PRP birçok sağlık sorununun tedavisinde uygulanmaktadır. Saç dökülmesi, bağların, kas ve eklemlerin iyileştirilmesi ve cilt gençleştirme gibi birçok alanda etkili olan bir tedavi şeklidir.

İzmir PRP tedavi yöntemi ile vücutta yer alan zarar görmüş ve yıpranmış dokulara yine kişinin kendi vücudundan alınan yeni ve sağlıklı hücrelerin enjekte edilmesi ile bu arar görmüş dokular daha sağlıklı ve yeni hale getirilmektedir.

İzmir PRP Nedir?

İzmir PRP Nedir?

PRP Kullanım Alanları Nelerdir?

Günümüzde özellikle saç dökülmesi ve estetik alanında çok yaygın olarak tercih edilen bir tedavi yöntemi olan İzmir PRP, birçok rahatsızlığın tedavisinde de kullanılmaktadır. PRP nin yaygın olarak kullanıldığı alanları şu şekilde sıralamamız mümkün olacaktır.

  • Saç dökülmesi: Özellikle erkeklerde genetik sebeplere bağlı olarak yaşanan saç dökülmelerinde etkili olan PRP yöntemi saç dökülmesini önlemek ve saçın güçlenmesini teşvik etmek amaçlı olarak kullanılan bir tedavi yöntemidir. Yapılan araştırmalara göre özellikle erkeklerin saç dökülmesi sorununun giderilmesinde çok başarılı bir yöntem olduğu gözlenen prp tedavi yöntemi ile çok başarılı sonuçlar elde edilmektedir.
  • Ameliyat sonrası onarım: Kişilerde ameliyat sonrası oluşan rotatar manşet tendonu gibi oluşan yırtık tendonu onarmak için PRP tedavisi uygulanabilmektedir.
  • Tendon yaralanmaları: Tendonlar, kasları kemiklere bağlayan sert ve kalın yapıdaki doku bantlarıdır. Genellikle sporcularda sık görülen tendon yaralanmaları oldukça yavaş iyileşmektedir. Tendon yaralanmalarının kısa sürede iyileşmesinde PRP tedavi yöntemi sıklıkla kullanılmaktadır.
  • Kireçlenme ( osteoartrit): Özellikle diz ve kalça gibi bölgelerde daha sık rastlanan kireçlenmeler kişinin günlük hayatını sürdürmesinde sorun teşkil etmektedir. PRP yöntemi ile kireçlenme yaşanan kalça ve diz bölgelerine gerekli olan enjekte işleminin yapılmasıyla gerçekleştirilir. Kireçlenme sorunlarının tedavisinde oldukça başarılı bir yöntem olması sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir.
  • Cilt gençleştirme: Yaşanılan çağın insanlar üzerinde olumsuz etkileri düşünüldüğünde insanlar daha stresli yaşamaktadır. Stres ise cildi direk olarak etkileyen bir unsurdur. Yaşın ilerlemesi ve stres gibi nedenlerle ciltte görülen yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırılmasında ve kişinin daha genç bir görünüme sahip olmasında PRP tercih edilmektedir.
ETİKETLER: