İzmir Saç Ekimi

21.05.2020
271
İzmir Saç Ekimi

Saç ekimi, göğüs, bacak ve kol gibi vücudun değişik bölgelerinden saçların dökülen kısımlarına taşınması işlemidir. En fazla saç dökülmesi görülen bölgelerin başında başın enseye yakın olan kısmı gelmektedir. Kadınlarda görülen saç dökülmesi erkeklere nazaran daha düşüktür. Erkeklerin biyolojik yapısından dolayı daha fazla saç dökülmesi yaşamaktadır. Erkeklerde ense bölgesinde bulunan saçların daha az dökülmesinin nedeni ise ense bölgesinde bulunan saç köklerinin testosteron hormonuna karşı daha duyarsız olmalarıdır. Kadınlar da ise saç dökülmesi erkeklerde olduğu gibi değildir. Bu nedenle kadınlarda saç ekimi işleminde erkeklere göre daha başarılı olunmaktadır.

İzmir saç ekimi konusunda firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Saç Ekiminde İlk Muayene

İzmir saç ekim merkezimize gelen hastanın ilk muayenesi yapıldıktan sonra saç dökülmesinin nedeni tespit edilmek üzere gerekli olan bütün tetkikler yapılarak tedaviye başlanmaktadır. Saç ekim işlemi mutlaka alanında uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır. Aksi halde işinin ehli olmayan kimseler tarafından yapılan saç ekiminden sonra kişi tekrar saç dökülmesi ile karşı karşıya kalabilmektedir. Hastada saç dökülmesine sebep olan unsurlar doğru şekilde tespit edildikten sonra hastanın ihtiyaç duyduğu tedavi kendisine uygulanmalıdır.

Saç ekimini yapan hekim tarafından hasta yeterli derecede bilgilendirilmeli ve saç ekimi sonrası yapması gerekenler konusunda hasta detaylı bir şekilde aydınlatılmalıdır. Saç ekimi hakkında kişinin ve yakın çevresinin endişeleri dinlenip konu hakkında duyulan endişelerin ortadan kalkabilmesi için hasta ve yakın çevresi aydınlatılmalı, rahatlatılmalıdır.

İlk muayenede hasta hakkında bilgi sahibi olmak doğru tedavi yöntemini uygulayabilmek adına büyük önem taşımaktadır. Hastanın herhangi bir şeye alerjisinin olup olmadığı, kronik bir rahatsızlığının olup olmadığı, sigara ve alkol kullanıp kullanmadığı, sürekli kullanmak zorunda olduğu ilaçların olup olmaması, hastanın yaşı ve saç dökülmesinin ne zaman başladığı mutlaka ilk muayenede öğrenilmelidir. Saç ekiminin başarısını olumsuz yönde etkileyecek olan diyabet, anemi ve troid gibi hastalıkların hastada mevcut olması halinde hasta önceden bilgilendirilmeli ve durumu kabul ettiği halde saç ekimi yapılmalıdır.

İzmir saç ekimi işinin ehli olmayan kişiler tarafından yapıldığında birçok olumsuzlukla karşılaşılabilmektedir. Kanama, enfeksiyon, yanlış yöne uzayan saçlar, deride yaralar ve saç dökülmesinin daha da artması gibi durumlar yaşanabileceğinden dolayı saç ekimini yapacak olan hekim mutlaka işinde yeterli bilgi ve tecrübeye sahip olmalıdır.