İzmir Saç Mezoterapisi

22.05.2020
198
İzmir Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

Saçın ihtiyacı olan mineral, vitamin, aminoasit, yüzey genişletici ve bazı keratolitik yardımcıların saç olan deriye enjekte edilerek uygulanmasıdır. Dışarıdan enjekte edilen diğer ürünlere kıyasla saça ve saçlı deriye uygulanabilecek olan en üstün yöntemdir. İzmir saç mezoterapisi konusunda büyük başarılara imza atmış olan kuruluşumuz sizlere daha faydalı olmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saç mezoterapisi kişinin durumuna göre farklı şekillerde yapılmaktadır. Kişide mevcut olan saç dökülmesi çok sık yaşanıyorsa ilk etapta var olan bu saç dökülmesinin durdurulması için çalışılmalıdır. hücum terapi adı verilen bir uygulama ile kişinin saç dökülmesi durdurularak işe başlanmaktadır. Hücum terapi dediğimiz bu uygulamada dört seans yer almaktadır. Fakat hastanın saç dökülme oranına göre bu seansların sayısı bazen altı bazen de sekize çıkabilmektedir. Seanslar arasındaki süre doğru ayarlandığı takdirde uygulamada başarı sağlanacaktır. Seanslar arasında bulunması gereken süre en az üç gün en fazla da on gün olarak ayarlanmalıdır. Bilindiği üzere mevsim geçişlerinde insanların saç dökülmesinde gözle görülür derecede artış yaşanmaktadır. Bu nedenle en fazla tercih edilen ve mevsim geçişlerinde saç dökülmesi yaşayan hastaların ihtiyacına cevap veren mevsim geçiş mezoterapileri uygulanmaktadır. Mevsim geçiş mezoterapileri düzenli olarak yılda dört defa yapıldığı takdirde hasta saç dökülmesi sıkıntısından kurtulacaktır.

İzmir saç mezoterapisi yapan merkezler arasında saygın yere sahip olan kuruluşumuz saç mezoterapisi işlemini 5 seferde tamamlamaktadır. Yapmış olduğumuz uygulamalarda büyük titizlik göstererek hastalarımızın sorunsuz şekilde ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlıyoruz.

  • Termoterapi: saç mezoterapisinde ilk aşama olan termoterapi sıcak su buharı yardımı ile yapılan bir işlemdir. Hastanın saçlı derisi yaklaşık 15 dakika sıcak su buharına maruz bırakılır ve bu şekilde saç derisinin yumuşaması sağlanmış olur.ayrıca yumuşayan saç derisine enjekte edilecek olan ilacın daha kolay bir şekilde deri içine yerleşebilmesi için bu işlem gereklidir.
  • NPG: saç mezoterapisinde ikinci aşamada yer alan NPC uygulaması saç mezoterapi tabancası dediğimiz cihaz yardımıyla deriye acı vermeden iğne yapılmasıdır.
  • MIC: Bu aşamada hastanın saçlı derisine gerekli olan ilaç enjekte edilmektedir.
  • Yıkama: Bu aşamada adından da anlaşılacağı gibi hastanın saçlı derisi tedavide kullanılan özel bir solüsyon yardımı ile yıkanır ve güzelce kurulanır.
  • A.s.kür uygulaması: Bu aşamada hastaya yara oluşmasını engelleyecek özelliklere sahip olan özel bir kür uygulanır.