İzmir Saç PRP

23.05.2020
84
İzmir Saç PRP

PRP yani Platelet Rich Plasma yöntemi insanın kendi kanından alınan materyallerin saçlı deriye uygulanması ve bu sayede saç köklerinin onarılması işlemidir. İzmir saç PRP uygulamamız ile birlikte kısa sürede saçlarınızdaki büyük rahatlamayı fark edebilirsiniz. Saç kaybının önlenmesi maksadıyla yapılmış olan bu yöntem başarılı sonuçlar vermesi sonrasında uygulanmaya başlanmıştır.

İzmir saç PRP işlemi sırasında kendi kanınız kullanıldığında dolayı dışarıdan ekstra bir kan takviyesi olmayacağından bulaşıcı hastalık riski de bulunmaz. Bunun için uygulama sırasında ve sonrasında herhangi bir alerjik durumun oluşması da söz konusu değildir

PRP uygulaması sonrasında saçların kök bölümlerinde ciddi bir gelişim ve iyileşme meydana gelmeye başlayacak, incelmiş olan saçlar kendisini daha güçlü hale getirecektir. Bazı saçları yaşa, çevresel faktörlere ve strese karşı kendisini çok hızlı bırakabilir. Böyle durumda ise PRP kesin bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkacaktır.

İzmir Saç PRP İşlemi Nasıl Yapılır?

PRP uygulaması için öncelikli olarak 10–20 ml kan alınması gerekir. Alınan kan içerisindeki kırmızı hücreler ayrıştırılır. Bu işlem sırasında zengin bir plazma materyali ortaya çıkar ve elde edilen bu materyaller saçların köküne uygulanır. Bu işlem kısa bir sürede tamamlanır ve saçlar çok hızlı bir şekilde kendini onarma evresine girer.

Yani İzmir saç PRP işlemi sırasında yaptığımız şey aslında insanlara bulaşıcı hastalık geçirmeden, çok kısa bir süre içerisinde alerjiye sebebiyet vermeden kanla saç dökülmesine, incelmesine ve yeni saç çıkmasına engel olan durumların ortadan kaldırılmasını sağlamaktır.

PRP hakkında bazılarının kafasında acaba cerrahî bir işlemi mi, yani ameliyat mı? Sorusu geliyor olabilir. Hemen açıklayalım PRP bir ameliyat yöntemi değildir.

PRP Saç Çıkarır mı?

PRP ile ilgili merak edilen yöntemlerden birisi de saç çıkarıp çıkarmayacağı konusunda olmuştur. Bu merakı ortadan kaldırmak için hemen belirtelim PRP olmayan bir saçın çıkmasını sağlayabilecek bir yöntem değildir. Yani dökülmüş olan bir saçın yerine getirilebilmesinin tek bir yolu vardır o da saç ekimidir.

Bu işlem özellikle uzun yıllar boyunca saçlarını boyatmış, fönlemek zorunda kalmış kişilerin saçlarını beslemesi ve koruması için bir yöntemdir.

ETİKETLER: