İzmir Tam Yüz Germe Ameliyatı

06.06.2020
70
İzmir Tam Yüz Germe Ameliyatı

Yüz Germe Nedir?

Yüz germe işlemi, yaşlanma neticesinde ciltte meydana gelen sarkmaların toparlanması amacıyla yapılan estetik bir işlemdir. Bu operasyon sırasında yüzde fazlalık ve sarkmış olan deri alınarak alttaki dokular eski yerine getirilir ve bu sayede daha gergin ve canlı bir görüntü ortaya çıkar. Gençleşme ameliyatı olarak da bilinen bu yöntemdeki hedef kişinin eski cilt yapısına geri kavuşturulmasıdır.

Örneğin İzmir tam yüz germe ameliyatı sonrasında 50 yaşındaki görüntünüz 40 yaşına kadar düşer. Bu kalıcı bir çözüm değildir, çünkü cilt sürekli olarak yaşlanmaya devam edecektir, fakat siz yaşınızdan 10 yıl daha geriden gidersiniz.

Yüz Germe İçin Uygun muyum?

Yüz germe ameliyatı herkese yapılmaz. Bunun için öncelikli olarak uygun hasta olmanız gerekir. Bunun tespiti ise ilk muayene sırasında doktorunuz tarafından verilecektir.

Kimler Tam Yüz Germe Adayıdır?

  • Gözaltı çukurlarınız belirginleşmiş,
  • Gözyaşı oluğu çukurları oluşmuş,
  • Burun kenarlarındaki hüzün çizgilerinin derinleşmiş,
  • Dudak çevresinde ince kırışıklıklar belirginleşmiş,
  • Üst dudağınız uzamış,
  • Orta yüzünüz ve elmacık kemikleriniz eskisi gibi dolgun değil
  • Alt çenenizin kenarından sarkmalar oluşmuş,

Yukarıda belirtilmiş olan durumların oluşmuş olması halinde İzmir tam yüz germe ameliyatı için uygun bir adaysınız demektir. Bu sonuçlardan birkaç tanesinin oluşmuş olması ameliyat sonrasında giderilebilir.

İzmir Tam Yüz Germe Ameliyatı

İzmir Tam Yüz Germe Ameliyatı

Yüz Germe Tedavi Yöntemleri

İzmir tam yüz germe ameliyatı için kullanılan yöntemler birden fazladır. Bunun nedeni ise yüz şeklinin ve hatlarının birbirinden farklı olmasıdır. Bunun için size uygun olan tedavi yönteminin tespit edilmesi gerekir.

Modern Yüz Germe

Tüm yüz germe ameliyatında kulağın hemen önünden geçen bir iz vardır ve bu iz bazı kişilerde şakak bölgesinde saç dibine bazılarında ise kulak arkasına doğru devam eder. Bu bölge her zaman en iyi iyileşen bölümdür, fakat bazen görünmeyebilir. Ciltteki fazlalıkların alınması tek başına yeterli olmayabilir. Bu durumda cildin altında bulunan SMAS dokunun da şekillendirilmesi gerekir.

Merkezimize gelen hastalarımıza tüm süreçle ilgili olarak detaylı bilgiler sağlanarak, işlem sonrasında nasıl bir sonuç ortaya çıkılacağı konusunda bilgi verilir.