İzmir Vücut Estetiği

25.06.2020
130
İzmir Vücut Estetiği

Vücut estetiği son dönemlerde ülkemizde en fazla tercih edilen ameliyattır. Plastik cerrahlar tarafından yapılan vücut estetiği ameliyatı vücudun estetik görünmesine engel olan ve deformasyona uğramış olan bölgede bulunan fazla yağ dokusunun alınması işlemidir.

Vücut estetiği ameliyatı ile fazla yağlardan kurtulan bölge daha estetik bir görünüm aldığı gibi kişiyi rahatsız eden görünüm ortadan kaldırılır.

Vücut estetiği ameliyatları arasında en fazla tercih edileni liposuction ve karın germe ameliyatlarıdır.

Vücut Estetiği Ameliyatına Kimler Neden İhtiyaç Duyar?

Yaşadığımız dönemde insanlar daha estetik görünmek amacıyla vücutlarında hoşuna gitmeyen ve kendisine rahatsızlık veren bölgeyi çeşitli estetik operasyonlarla düzeltmek ve daha hoş bir görünüm kazanmak istemektedir. Erkekler daha atletik bir vücut yapısına sahip olmak isterken bayanlar daha güzel bir vücuda sahip olmak istemektedir. Günümüzde insanların hazır gıdalarla beslenmeleri ve hareketsizlik nedeniyle oluşan fazla yağlar vücutta hoş olmayan görünüme sebep olmaktadır. Yapılan estetik ameliyatlarla kilo alımı sonucu oluşan fazla yağ dokuları alınmakta ve aşırı kilo alıp vermekten dolayı oluşan sarkmalar düzeltilmektedir. Böylece kişi sahip olmak istediği estetik görünüme kavuşmaktadır.

İzmir Vücut Estetiği

İzmir Vücut Estetiği

İzmir vücut estetiği konusunda bize ulaşabilirsiniz.

Kilo alımı dışında kişinin geçirmiş olduğu bir kaza sebebiyle oluşan izler de yapılan estetik ameliyatlarla kısa bir sürede düzeltilebilmektedir. Estetik ameliyatlar kişinin görünümünü düzeltmek amacıyla yapıldığı gibi bazı organların daha düzgün çalışması için de yapılmaktadır. Örneğin kişinin yüzünde oluşan bir yanık yüzün görünümünü etkilediği gibi çoğu zaman burun çevresinde oluşan yanık izi solunumu da olumsuz yönde etkilemektedir. Dolayısıyla yapılan estetik operasyonda hem kişinin estetik görünüm kazanmasına katkı sağladığı gibi aynı zamanda solunumun daha düzenli olarak yapılmasında da etkili olmaktadır.