İzmir Yağ Aldırma

23.06.2020
150
İzmir Yağ Aldırma

Halk arasında yağ aldırma denilen liposuction, vücudun çeşitli bölgelerinde oluşan fazla yağın operasyon ile alınması işlemidir. Liposuction kişiye rahatsızlık veren ve görünümünü olumsuz yönde etkileyen fazla yağ dokusunun içi delik kanül yardımıyla tıbbi bir cihaz ile alınmasıdır. Vücutta birçok bölgeye uygulanan bu yöntem ile kişi istenmeyen bir görünümden kısa sürede kurtulabilmektedir.

Liposuction (yağ aldırma) Ameliyatı

Liposuction ameliyatı yapılan araştırmalara göre burun estetiğinden sonra en fazla yapılan estetik ameliyat türüdür. Günümüzde insanların hareketsiz olmaları ve tüketmek zorunda kaldıkları hazır gıdalar sebebiyle çok fazla kilo problemi ortaya çıkmaktadır. Geçmişle kıyaslandığında günümüzün en yaygın problemi haline gelen aşırı kilo alımı beraberinde birçok hastalığı da getirmektedir. Bunun dışında estetik olmayan bir görünüme de sebep olan bu sorun kişinin sosyal hayatını da olumsuz yönde etkilemektedir.

Bu sorunlarla karşı karşıya kalan birçok insan çözümü liposuctionda bulmuştur. Liposuction genellikle genel anestezi yöntemi kullanılarak yapılmaktadır. Bu nedenle operasyon süresince kişi hiçbir acı ve ağrı hissetmemektedir.

İzmir Yağ Aldırma

İzmir Yağ Aldırma

İzmir yağ aldırma hizmeti için bize ulaşın.

Lazer Liposuction yönteminde ise lazer teknolojisi kullanılmaktadır. Bu yöntemle fazla yağ dokuları alındığı gibi yağ yıkımı ve sıkılaşma da sağlanmaktadır.

Liposuction ve lazer Liposuction arasındaki en önemli fark Liposuction yönteminde sadece fazla yağ dokuları alınırken lazer Liposuction yönteminde yağ hücrelerinin etkin ve homojen bir biçimde yıkılmasını sağlamaktadır.

Genellikle vücutta yağın depolandığı bölgelere uygulanan Liposuction yöntemi daha çok karın, bel, basen, kol, gıdı, sırt, kalça, ayak bilekleri ve uyluk içi gibi bölgelere uygulanmaktadır.

Ameliyattan önce uygulamanın yapılacağı bölge belirlenmektedir. Uygulamanın yapılacağı bölgenin hacmine göre verilecek olan doz belirlenmektedir.

Liposuction ameliyatında hastalar operasyonun yapıldığı gün normal hayatlarına devam edebilmektedir. Çalışanlar için iş hayatına dönebilmeleri için ameliyattan sonra bir haftanın geçmiş olması beklenmelidir. Ameliyat esnasında oluşan morlukların geçmesi yaklaşık olarak iki veya üç haftayı bulabilmektedir.

Ameliyat sonrası hastanın daha çabuk iyileşmesi ve oluşan ödemi daha çabuk atabilmesi için mümkün oluğunca hareketli olması gerekmektedir. Bu nedenle hasta ameliyattan sonra bol bol yürüyüş yaparak operasyon yapılan bölgeyi aktif olarak sporla harekete geçirmelidir. Böylece kısa sürede iyileşme gözlenecek ve ödem oluşması engellenmiş olacaktır.