İzmir Yanak Estetiği

09.06.2020
81
İzmir Yanak Estetiği

Yanak Estetiği

Yanak estetiği son yıllarda insanlar arasında oldukça popüler hale gelmiştir. Özellikle Hollywood yanağı olarak bilinen ve tıp dilindeki adı Bichektomy olan yanak estetiği yanak bölgesinde fazla yağları bulunan kişilerde daha estetik ve güzel görünüm sağlamaktadır.

Hollywood Yanağı Nedir?

Çok fazla ilgi gören bir yanak estetiği olan Hollywood Yanağı, U şeklide olan yüz yapısının V şekline getirilmesi işlemidir. Yani yanak bölgesinde bulunan fazla yağların vermiş olduğu görüntünün ortadan kaldırılabilmesi için yanaktaki yağ dokusunun çıkarılması işlemidir. İlk olarak Hollywood yıldızları tarafından tercih edilmekte olduğu için Hollywood yanağı adını alan bu yanak estetiği ülkemizde son yıllarda en fazla tercih edilen estetik operasyonlar arasında yer almaktadır.

İzmir Yanak Estetiği için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Önceki dönemlerde yapılan estetik yöntemlerde yanağın estetik görünüm kazanabilmesi için elmacık kemiği protezleri ve çeşitli dolgu malzemeleri kullanılmaktaydı. Yapılan bu işlemler hoş olmayan hatta abartı denilecek kadar kaba bir görünüme sebep olmaktaydı. Teknolojide ve bilimde yaşanan yenilik ve değişikliklerin etkisiyle her alanda olduğu gibi estetik alanında çok büyük başarılar yaşanmaktadır.

Son yıllarda çok fazla ilgi gören Hollywood yanağı işlemi ile önceden kullanılan yöntemlerin aksine kişinin yüz yapısına uygun olan estetik görünüm sağlanmaktadır. Yapılan Hollywood yanağı işleminde yüzün dış bölgesinde her hangi bir iz bırakılmadan ağız içerisinden operasyon gerçekleştirilmektedir. Bu estetik operasyonda ağız içerisinden girilerek yanak bölgesinde bulunan fazla yağ dokusu alınmaktadır. Hollywood yanak estetiği ortalama olarak 45 dakika süren bir operasyondur.

İzmir Yanak Estetiği

İzmir Yanak Estetiği

Hastaya operasyonda genel anestezi uygulanmaktadır. Hastanın isteğine göre bazen hem ağız içerisinden hem de yanağın dış kısmından müdahale edilebilmektedir. Bu durumlarda sonuç daha etkili olmaktadır. Bu nedenle hastanın yüz yapısında ve yanak bölgesinde bulunan fazla yağın durumuna göre hem ağız içerisinden hem de yanağın dış kısmından müdahale önerilebilmektedir.

İzmir Yanak Estetiği konusunda profesyonel hizmet.

Yanak Estetiğinde Yaşın Etkisi

Yanak estetiği işlemlerinde yaşın etkisi oldukça büyüktür. Bu nedenle yanak estetiği işlemi kişinin yanak yapısı göz önünde bulundurulmak şartıyla yirmi ve yirmi beş yaştan sonra yapılmalıdır. Çünkü kişinin yağ katmanlarının kalınlığı yirmi beş yaşına kadar şekillenmektedir. Eğer bundan önce müdahale edilirse kişi ilerde sorunlarla karşılaşabilmektedir.