İzmir Yüz Estetiği

03.06.2020
95
İzmir Yüz Estetiği

Zamanın, stresin, genetik yapının ve çeşitli dış faktörlerin etkisiyle insanların yüzlerinde deformasyonlar ve zamanla yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaktadır. Yüzde oluşan kırışıklıklar, leke izleri, sarkmalar ve yaşlanma belirtileri kişinin görünümünü olumsuz yönde etkilemektedir. İnsanların daha yeni, parlak ve güzel bir cilde sahip olabilmesi için yapılan işleme yüz estetiği adı verilmektedir.

Tüm canlılarda olduğu gibi insanlarda zamanla yaşlanarak genç görünümünü zamanla kaybetmektedir. Fakat genetik aktörler, alışkanlıklar, yaşam kalitesi gibi faktörler kişilerin birbirinden farklı olarak yaşlanma belirtileri göstermesinde etkili olmaktadır. Sigara, alkol ve benzeri alışkanlıklar cildin daha erken yaşlanmasında etkili olduğu gözlenirken sağlıklı beslenen ve stresten uzak yaşayan insanların daha uzun süre genç kalabildikleri gözlenmektedir.

Yaşadığımız çağda insanların bu konuda daha fazla bilinçli davrandıkları ve yüz ve vücut görünümlerine önem verdikleri gözlenmektedir. Yüz estetiğine gösterilen yoğun talep bunun en güzel göstergesidir.

İnsanlar ciltlerinin erken yaşlanma göstermemesi için birçok konuda titizlik göstermektedir. Özellikle çağımızda insanlar yediklerinin ciltlerine olumsuz etkisinin olmamasına çok fazla dikkat ederek zararlı alışkanlıklardan uzak durarak mümkün olduğu kadar ciltlerini korumaya dikkat etmektedir.

İzmir Yüz Estetiği

İzmir Yüz Estetiği

Yüzde oluşan kırışıkların, sarkmaların, sivilce ve doğum lekelerinin ortadan kaldırılmasında estetik cerrahlar devreye girmektedir. Teknolojinin bütün imkânları kullanılarak uygulanan tedavi yöntemlerinde başarılı çalışmalara imza atılmaktadır. Kişinin kendini daha mutlu ve huzurlu hissedebilmesi için istediği görünüme sahip olması çok önemlidir. Bu bakımdan alanında uzman olan hekimler tarafından yapılan yüz estetiği işlemlerinde ameliyatlı ya da ameliyatsız bir şekilde kişi doğal bir güzelliğe sahip olmaktadır.

İnsanların yüz estetiği talebinin yoğun olduğu şehirlerden biri olan İzmir yüz estetiği konusunda çok başarılı olan kuruluşumuz hastalarımızın memnuniyetini her şeyin üstünde tutarak sağlık koşullarına uygun olan ortamımızda hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

Ameliyatsız Yüz Estetiği Uygulamaları

Yüz estetiği uygulamalarımız arasında cerrahi bir müdahaleye ihtiyaç duyulmadan yapılan tedavi yöntemidir. İnsanların birçoğu cerrahi bir operasyon ile tedavi edilmek istemediğinden dolayı bu tedavi şeklini tercih etmektedirler. Botoks, dolgu, mezoterapi, lazer, cilt bakımı, gençlik aşısı, dermabrazyon gibi işlemler ameliyatsız yüz estetiği uygulamaları arasında yer almaktadır.