Katarakt Göz Ameliyatı

23.05.2020
103
Katarakt Göz Ameliyatı

Katarakt ameliyatı, katarakt göz probleminin ortadan kaldırılması için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Katarakt, irisin arkasında yer alan doğal lensin saydamlığını kaybetmeye başlaması ile beraber görme problemine neden olan bir hastalıktır. Katarakt göz ameliyatı tedavi yöntemi bulunmadan önce büyük sorunlara yol açsa da teknolojinin tıp alanına da dahil olması ile beraber katarakt ameliyatının başarı oranları oldukça yüksek oranlara ulaşmıştır.

Katarakt rahatsızlığı genellikle ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan bir hastalık olmasına rağmen bazı durumlarda yaşı ilerlememiş kimselerde de ortaya çıkabilmektedir. Katarakt probleminin görüldüğü kimseler şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Katarakt doğumsal nedenlerden dolayı görülebilmektedir.
  • Şeker hastalığı ya da diğer adı ile diyabet hastalığı olan kimselerde meydana gelebilmektedir.
  • Astım ve KOAH hastalarının atak dönemlerini rahat geçirmek için kullanılan kortizon ilaçlarını çok sık kullanan kimseler, risk sınıfında yer almaktadır.
  • Gözlerinde travmaya neden olabilecek kaza geçiren kimselerde meydana gelebilmektedir.

Katarakt hastalığının olduğunun bilinebilmesi için doktor muayenesi gerekse de bazı belirtiler katarakt olma ihtimalini arttırmaktadır. Katarakt hastalığının belirtileri şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Katarakt belirtilerinden en önemlilerinden bir tanesi hastanın görme yetisinin zamanla azalmasıdır.
  • Katarakt belirtilerinden ikincisi hastanın renkleri daha soluk ve renksiz görmesidir.
  • Katarakt belirtilerinden bir diğeri hastanın gece görüş mesafesinin azalmasıdır.
  • Katarakt belirtilerinden bir diğeri hastanın göz derecelerinde beklenmeyen bir şekilde ve sık değişiklerin yaşanmasıdır.
  • Katarakt belirtilerinden bir diğeri hastanın çift görmeye başlaması ve yakını daha iyi görmesidir. Ancak hastanın yakını iyi görme durumu geçicidir ve zamanla yakını da daha kötü görmeye başlamaktadır.

Katarakt göz ameliyatı gerçekleştirilebilmesi için hastanın detaylı bir muayeneden geçmesi gerekmektedir. Muayene sırasında göz bebeği damla yardımı ile büyütülerek muayene gerçekleştirilir.

Ayrıca katarakt tedavisi yazımızı da okuyabilirsiniz.

İzmir Katarakt Göz Ameliyatı

İzmir katarakt göz ameliyatı uzman ve tecrübeli ekibimiz tarafından İzmir’de yaşayan kimselere kurumsal bir hizmet olarak sunulmaktadır. Katarakt ameliyatında kliniğimizi tercih eden kimselere katarakt ameliyatı en son teknolojilerin yardımı ile uygulanmaktadır.

Katarakt göz ameliyatı halk arasında göze perde inmesi olarak bilinmektedir. Katarakt ameliyatı sonucunda elde edilmek istenen sonucun elde edilebilmesi için ameliyatın alanında uzman ve tecrübeli doktorlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

İstanbul Katarakt Göz Ameliyatı

İstanbul katarakt ameliyatı, İstanbullu kimselere en doğru ve en kaliteli hizmeti sunmak için kliniğimizin uzman ekibi tarafından sunulan bir hizmettir.

Türkiye Katarakt Göz Ameliyatı

Türkiye katarakt ameliyatı kliniğimizin nezih hizmeti sayesinde keyifli bir tedaviye dönüşmektedir. Uzman ekibimiz katarakt göz ameliyatı risklerini minimum seviyeye indirgemektedir.