Lasik Göz Ameliyatı

23.05.2020
100
Lasik Göz Ameliyatı

Lasik ameliyatı, gözlerde yaşanan kırma göz problemlerinin lazer teknolojisi yardımı ile düzeltilmesine verilen isimdir. Halk arasında göz çizdirme olarak bilinen lasik göz ameliyatı miyop, hipermetrop ve astigmat gibi göz probleminin çözülmesinde sıklıkla kullanılan tedavi yöntemidir.

Lasik göz ameliyatının en büyük avantajlarından bir tanesi ameliyat sırasında bıçak kullanılmamasıdır. Ancak lasik ameliyatının gerçekleştirilebilmesi için ameliyat olacak kimsenin sağlaması gereken şartlar vardır. Lasik göz ameliyatı yaptıramayacak kimseler şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Lasik göz ameliyatı 18 yaşından küçük kimselere uygulanamamaktadır.
  • Korneaları olması gerekenden çok daha ince olanlar yani keratakonu göz problemi olanlar lasik göz ameliyatı olamamaktadır.
  • Gözlerinde kuruluk problemi yaşayan kimseler lasik göz ameliyatı olamamaktadır.
  • Şeker hastalığı ya da diğer adı ile diyabet hastalığı olan kimselere tedavinin uygulanması mümkün değildir.
  • Kadınlar hamilelik döneminde ve emzirme döneminde lasik göz ameliyatı olamamaktadır.
  • Romatizma sebebiyle ağrıları olan kimseler bir diğer lasik göz ameliyatı yaptıramayan kimselerdir.

İzmir Lasik Göz Ameliyatı

İzmir lasik göz ameliyatı kliniğimizin uzman ekibi tarafından en doğru ve uygun şekilde uygulanmaktadır.

Lasik göz ameliyatı, uzman ve tecrübeli doktorlar tarafından uygulanması gereken bir ameliyattır. Lasik göz ameliyatı gerçekleştirilmeden önce bu taleple doktora gelen hastalar muayene edilmekte ve hasta sağlığının ameliyata uygun olması halinde ameliyatın uygulanma talebinin devam edip etmediği konusunda hastadan beyan alınmaktadır. Daha sonra hastanın uygun olacağı güne randevu verilmektedir.

Göz ameliyatının gerçekleştirildiği gün hastanın son durumu incelenmek için tekrar muayene gerçekleştirilmekte ve durumunda bir sorun olmaması halinde damla yardımı ile gözdeki saydam tabaka hissizleştirilmektedir. Bu işlem sonrasında ameliyatın gerçekleştirilmesi için bu tabaka kaldırılmakta ve hastanın kırmızı ışığa bakması talep edilmektedir. Ameliyatın gerçekleştirildiği cihaz akıllı teknolojisi sayesinde hastanın oynatması halinde bile gözü takip etmekte ve oluşabilecek zararları engellemektedir. İşlem tamamlandıktan sonra hastaya koruyucu gözlük verilmekte ve istirahat etmesi için hasta taburcu edilmektedir.

Ayrıca lasik göz tedavisi bilgilerine de bakabilirsiniz.

İstanbul Lasik Göz Ameliyatı

İstanbul göz çizdirme ameliyatı göz problemlerini ortadan kaldırmak isteyen değerli hastalara en uygun ve kaliteli hizmeti sunmak için alanında uzman ve tecrübeli sağlık ekibimiz tarafından verilmektedir. Firmamız tarafından sunulan hizmet kurumsal kimliğimizle birleşerek en doğru şekilde sunulmaktadır.

Türkiye Lasik Göz Ameliyatı

Türkiye göz çizdirme ameliyatı ve diğer göz problemleri hastanın sağlık durumuna uygun bir şekilde ve hasta ile istişare edilerek istenilen şekilde uygulanmaktadır. Lasik göz ameliyatı dışında kliniğimiz tarafından ilaç tedavisi ve diğer cerrahi çözümler de hastanın talebine uygun bir şekilde uygulanmaktadır.