Lasik Hakkında

23.05.2020
89
Lasik Hakkında

Lasik hakkında bilgi konu ile alakası olan kimseler tarafından en çok araştırılan konu başlıklarından bir tanesidir. Lasik hakkında genel bilgiler şu şekilde özetlenebilmektedir:

 • Lasik tedavisi miyop, astigmat ve hipermetrop gibi görme probleminin ortadan kaldırılması için lazer teknolojisinin tedavide kullanılması ile gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir.
 • Lasik göz ameliyatı 5 ile 10 dakika arasında bir sürede gerçekleşmekte ve muayene sonrasında hastada problem olmaması halinde hasta ameliyattan sonraki gün normal hayatına dönebilmektedir.
 • Lasik göz ameliyatı sonrasında hasta ayda bir kere muayeneye gitmektedir.
 • Lasik tedavisi katarakt problemini tetikleyen yani katarakta sebep olan bir ameliyat değildir.
 • Lasik göz ameliyatı katarakt tedavisi için uygulanacak ameliyatlara engel değildir. Yani hasta sonradan katarakt sorunu yaşaması halinde tekrar ameliyat olabilmektedir.
 • Lasik ameliyatında bıçak kullanılmamaktadır.
 • Lasik tedavisi 18 yaşını doldurmuş ve son bir sene içerisinde göz numarası 0,50’den daha fazla değişmemiş hastalara uygulanabilmektedir.
 • Lasik göz ameliyatı miyop kimselerde – 10’a, hipermetroplarda +4’e, astigmatlarda -6’ya kadar gerçekleştirilebilmektedir.
 • Lasik göz tedavisi diyabet yani şeker hastalığı olan kimselere uygulanamamaktadır.
 • Lasik hakkında bilinmesi gereken bir diğer bilgi de tedavinin başka göz rahatsızlığı olan hastalara uygulanamadığıdır.
 • Lasik tedavisi kornea kalınlığı olması gerekenden çok ince olmayan kimselere uygulanabilmektedir.

Lasik tedavisinin uygulanıp uygulanamayacağı konusunda kesin bilgi alanında uzmanlaşmış hekimler tarafından yapılacak muayene ve tetkikler sonrasında verilebilmektedir.

Ayrıca lasik göz ameliyatı bilgilerine bakabilirsiniz.

İzmir Lasik Hakkında

İzmir lasik tedavisi hakkında bilgi konu ile alakası olan ve İzmir’de yaşayan hastalar tarafından en çok araştırılan konu başlıklarından bir tanesidir. Lasik göz tedavisi 1980’li yıllardan itibaren uygulanan bir tedavidir. Tedavinin güvenilirliği kliniğimizin uzman ve tecrübeli ekibi tarafından İzmirli hastalara sunulmaktadır.

İstanbul Lasik Hakkında

İstanbul lasik göz tedavisi hakkında bilgi İstanbul’da yaşayıp hipermetrop, astigmat ve miyop göz problemi yaşayan hastalar tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. İstanbul’da göz problemi yaşayan kimselere kurumsal bir hizmet sunan firmamız lasik göz tedavisinin uygulanması sırasında son teknoloji cihazları kullanmakta ve ameliyat riskini minimuma indirgemektedir.

Türkiye Lasik Hakkında

Türkiye lasik tedavisi, merkezimizde başarı ile gerçekleştirilmektedir. Lasik hakkında en doğru bilgi verilebilmesi için hastanın muayene edilmesi gerekmektedir. Lasik tedavisi hastanın sağlık durumu ve özellikle göz durumu incelendikten sonra hasta ile istişare edilerek uygulanmaktadır. Kliniğimiz en uygun fiyatlarla en kaliteli hizmeti vermeyi ilke olarak benimsemektedir.