18.05.2020
158
Popo Estetiği

Popolarını biçimlendirmek isteyenlerin başvurduğu bir estetik operasyon olan popo estetiğinde, istenen görünümü sağlamak için protezler kullanılabileceği gibi liposuction, kalça germe yöntemleri de uygulanabilmektedir. Doktorunuz tarafından bu yöntemlerden bazen biri bazen de birkaçı yapılabilir.

Bir ya da iki saat sürecek operasyonda, popo kaldırmak isteniyorsa belli bölgelere liposuction uygulanarak, elde edilen yağ dokuları poponun üst kısmına yerleştirilecektir. Gerekli görüldüğü taktirde kalçaların arasında bir kesi oluşturulup, protezler yerleştirilerek istenen dolgunluk sağlanmış olur.

Aşırı kilo vermeye bağlı popoda sarkma oluşmuşsa, bel birleşiminden itibaren klasik kalça germe operasyonu yapılabilmektedir. Doktorunuza başvurduğunuz taktirde, muayeneden sonra sizin için gerekli olacak ameliyat yöntemi hakkında sizleri bilgilendirecektir.

Operasyondan sonra bir gece hastanede istirahat önerilmektedir. Hareket kabiliyetiniz ve ağrıların daha az hissedilmesi için iki üç hafta boyunca korse giymeniz gerekebilir.