Prp Saç Tedavisi

16.05.2020
93
2500 1500
Kampanya
Prp Saç Tedavisi

PRP, Platelet Rich Plasma açılımına sahip olan uygulama; cilt yenileme, saç derisini onarma, kırışıklık ve cilt lekeleri gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır. Kök hücre ile gerçekleştirilen tedavide, hastadan alınan kanın santrifüj’den geçirilerek kırmızı kan ve plazmaların ayrıştırılması sağlanır. Elde edilen kaynaklar, hastanın saç derisine mezoterapi yöntemiyle enjekte edilir ve kök hücrelerin deride çoğalarak büyümesini sağlar.

Saç Prp

Saç dökülmeleri durduran ve cansız saçların yeniden hayat bulmasını sağlayan tedavi, kök hücrelere direkt etki eder ve pasif haldeki saç köklerini yeniden canlandırarak büyümesi için zemin hazırlar. Hastanın kendi kanıyla yapılan PRP tedavisi, yaklaşık 10cc kanın laboratuvarda tedaviye uygun hale gelecek şekilde ayrıştırılır. Çeşitli aşamalardan geçerek plazma haline gelen kan, zayıflamış saç bölgelerine, dökülmenin bulunduğu bölgeye enjekte edilir. PRP tedavisinde uygulama süresi yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Uygulama esnasında lokal anestezi yapıldığından hasta acı hissetmez. İşlemin ardından hastada herhangi bir acı veya işleme dair iz kalmaz. Tedavi gören hastalar aynı gün sosyal yaşamına dönebilmektedir. Tedavinin genel süresi kalıcı ve olumlu bir sonuç almak için üç ayda bir olmak üzere 4 ila 6 seans sürer. Uzmanlar ömürlük bir sonuç için tüm işlemler bittikten sonra senede bir kez işlemin yinelenmesini öneriyor.

PRP Saç Tedavisinden Kimler Yararlanabilir?

PRP; saç kaybı yaşayan, saç dökülmesini durduramayan, cansız saç köklerine sahip hastalarda yaygın bir şekilde kullanır. Tedavinin ana amacı cansız saçları güçlü bir yapıya kavuşturmak ve çeşitli sebeplerden ötürü durdurulamayan dökülmeleri engellemektir. Tedavi sonrasında hastarda gözle görülür bir fark ortaya çıkar. Saçlar daha hacimli, parlak ve kaliteli bir görünüme kavuşur.

Kök hücre mantığına dayalı bir tedavi şekli olduğu için tedavide kullanılacak olan kan hücreleri hastadan bizzat alınır. Bu uygulama hastanın herhangi bir şekilde virüs veya hastalık kapmasını önler.

PRP Tedavisinin Sağladığı Avantajlar

  • Uygulaması kolay, güvenli ve kısa sürelidir.
  • Derideki tüm pasif hücreleri çalıştırır.
  • Saç derisinde germe – dondurma yapmaz “gençleştirir.”
  • Daha parlak ve sağlıklı saçlara kavuşturur.
  • Uzun süreli kullanım vadeder.
  • Zayıf saçların daha kalın ve gür olmasını sağlar.