16.05.2020
323
5000 3500
İndirim!
Saç Ekimi

Fue Saç Ekimi ile Saçlarınızı Geri Kazanın

Saç kaybı artık kader olmaktan çıktı. Kaybettiğiniz saçları yeniden kazanabilir ve eskisinden çok daha gür saçlara sahip olabilirsiniz. Saç ekimi detaylı, hassas ve bir o kadar da tıbbi donanım gerektiren bir uygulamadır. Bu nedenle profesyonel kliniklerin tercih edilmesi gerekir. Saç ekim işlemleri arasında en güvenilir ve en çok tercih edilen yöntem olan FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) metodu ile saç kökleri saçsız alanlara yerleştiriliyor ve doğal bir saç görünümü yeniden kazanılıyor. Bu yöntem cerrahi bir işlem değildir. Gayet konforlu bir süreç eşliğine FUE saç ekim yönteminden faydalanabilirsiniz.

FUE Saç Ekimi Nedir?

Tüm dünyada en çok tercih edilen saç ekim yöntemi olan FUE hastalara lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilen ve konforlu olmasıyla da öne çıkan bir tekniktir.

İstanbul saç ekimi fiyatları

Özel olarak bu işlem için geliştirilmiş olan özel mikro motor uçları kullanılarak saç greftleri tek tek alınır ve saçsız olan bölgeye transfer edilir. Bu işlem esnasında doğal saç çıkış açısı da dikkate alındığından son derece doğal bir saç görünümü yakalanır.

FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

1 – FUE ile Saç Köklerinin Toplanması

Saç ekimine başlanmadan önce hastaya lokal anestezi verilir ve kafa bölgesi uyuşturulur. Ense bölgesinde yer alan saç kökleri özel bir cihaz kullanılarak gevşetilir. Hastanın saç greft kalitesi ne kadar yüksekse, işlemin başarısı da o kadar fazla olur. FUE tekniğinde saç köklerinin toplanması, greft sayısına göre yani kişiden kişiye değişmekle birlikte genellikle 2 ila 4 saat arasında tamamlanır.

2 – FUE ile Ekim Kanallarının Açılması

Saç köklerinin toplanmasının ardından bölge enfeksiyon oluşmaması için özel bir bandaj ile kapatılır. Ardından hasta sırt üstü yatar ve ekimin gerçekleştirileceği bölgeye özel bir işlem ve mikro-pen adlı özel bir cihaz kullanılarak kanallar açılır. Bu kanallar iğne ucundan da küçüktür. Mikro-pen cihazının ucu sivridir ve saç köklerinin geçebileceği çapta, son derece küçük kanallar açar.

3 – FUE ile Saç Köklerinin Ekilmesi

Uygulama yapılacak bölgeye açılan kanallara saç kökleri tek tek yerleştirilir. Saç köklerinin toplanmasının hemen ardından ekilmesi gerekir. Bu nedenle çok bekletilmez ve ekim aşamasına kısa sürede geçilir.

Saç ve sakal ekimi türkiye

Saç köklerinin ekilmesi de yine köklerin toplanmasında olduğu gibi kişiden kişiye değişmekle birlikte 2 ila 4 saat arasında tamamlanır. Ekim sonrasında bölgenin bir süre hava alması gerektiğinden bu bölgenin üzeri kapatılmaz.

4 – Saç Ekiminden Hemen Sonra

Bu üç işlem tamamlandıktan sonra hastaya çeşitli bilgiler verilir ve hasta taburcu edilir. İşlemden birkaç gün sonrasında hastanın ilk pansumanı gerçekleştirilir. Ekim yapılan bölgede çok küçük nokta şeklinde yara oluşur ve bu beklenen, doğal bir durumdur. Bu yaralar en fazla 1 ayda iyileşir.

Cerrahi bir operasyon olmayan, kesi ya da dikiş işlemi yapılmadan gerçekleştirilen FUE ile saç ekim işleminin ardından hasta aynı gün taburcu edilir. Klinik istirahate gerek olmaz. Hastadan doku ile birlikte saç grefti alınması halinde, bu bölgeye özel bir sargı uygulaması yapılır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.