16.05.2020
266
2200 1500
Fırsat
Saç Mezoterapi

Saç Mezoterapisi

Saç dökülmesi kadın ve erkeklerde ortak görülen bir sorundur. Sağlıklı bir saç yapısına sahip olan kişilerde dahi kansızlık, stres, beslenme eksikliği gibi nedenlerden ötürü dökülmeler görülebiliyor. Hastalığa bağlı dökülmeler tıbbi tedavi sonucunda durdurulabiliyorken ortada hiçbir sebep yokken dökülen saçlar kişilerde büyük bir sorun haline geliyor. Modern tıp teknolojileri ile saç dökülmeleri mezoterapi yöntemiyle durduruluyor ve saçın kalitesi artırılabiliyor.

Saç Mezoterapi fiyatları

Saç mezoterapisi, saçın ihtiyaç duyduğu vitamin, protein ve minerallerin saç derisine özel ince uçlu iğnelerle enjekte edilmesi işlemidir. Tedavide, direkt kıl köküne uygulama yapılır ve 2 ila 4 mm’lik özel iğnelerle antioksidan ve kan dolaşımını artıran ilaçlar enjekte edilir. Kıl yapısına doğrudan etki eden ilaçlar kıl köklerinin uyarılmasını sağlayarak dokuları canlandırır.

Saç Mezoterapisinin Etkisi

Saç derisine ve saç boylarına doğrudan dışarıdan yapılan bakımlar her ne kadar fayda sağlasa da uzun vadede etkili değildir. Saç mezoterapisi ise kıl köklerine direkt olarak uygulandığından hücreleri etkiler ve etkisini doğrudan gösterir. Saçın kalitesini artıran, uzamasını sağlayan ve dökülmesini önleyen tedavi uzun vadede etkili sonuçlar verir.

Saç Mezoterapisinin Faydaları:

  • Saç dökülmesini önler.
  • Saç ömrünü uzatır.
  • Saç kalitesini artırır, zayıf telleri kalınlaştırır.
  • Saç beyazlamasını yavaşlatır.
  • Saç ekim ihtiyacını ortadan kaldırır.

Saç Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Tedavi birkaç aşamadan oluşur;

Termoterapi: Saç derisi ozonlanmış su buharında yaklaşık 15 dakika bekletilir. İşlemin amacı saç derisini yumuşatmaktır.

NPG İşlemi: Npg aşamasında saç mezoterapisi tabancası ile kişiye özel enjektörle ilaçsız bir şekilde iğne yapılır. Acı duyulmaması için kişiye özel bir ilaç uygulanır. NPG aşamasında kişinin saç derisi kanatılır ve artık kanın dışarı atılması sağlanır. Uygulama yaklaşık 5 dakika sürer.

MIC: Artık kandan arındırılan saç derisine ilaç enjekte edilir. Uygulama yaklaşık 5 dakika sürer.

Yıkama: Tüm uygulama sonunda özel bir solüsyon ile saç derisi yıkanır ve kurutulur. Yıkama sonrasında deriye özel bir kür uygulanır. Bu kür işlem sonrası ağrıları dindirir, yaraların daha çabuk kapanmasını sağlar.

Saç mezoterapisi seans olarak uygulanır. Her seans tüm aşamalarıyla birlikte 20 ila 30 dakika sürer. Haftada 1 seans uygulanması uygun görülür. En az 4 olmak üzere ihtiyaca göre 10 seansa göre sürebilmektedir.