Vajina Estetik Ameliyatı

18.05.2020
99
Vajina Estetik Ameliyatı

Herhangi bir nedenle deforme olan ya da normal olarak gelişmemiş cinsel organları hem estetik olarak hem de işlevsel anlamda düzeltme işlemine aşk cerrahisi ya da cinsel organların estetik cerrahisi denilmektedir.

Cinsel organlarda görülebilecek pörsüme, aşırı yağlanma ya da sarkma gibi işlev sorunlarına neden olacak hasarların düzeltilme işlemine Mons Cerrahisi denmektedir.

Vajinanın iç dudak kısmındaki şekil bozukluğu, cinsel birleşmede zorlanma ve ağrıların neden olmaktadır. Labioplasti operasyonuyla iç dudaklardaki bozukluk estetik olarak giderilirken sağlık sorunlarınız da çözümlenmektedir.

Vajinada herhangi bir travma ya da doğum sonrası genişleme ve gevşemeler oluşabilecektir. Cinsel birleşme sırasında sorun yaratabilecek bu durum Vajinoplasti ile giderilebilmektedir; operasyonla iç duvarlar ve giriş gerektiği kadar daraltılmaktadır.

Vajinanın ön duvarında ve iç kısmında bulunan G noktasının, cinsel birleşme sırasında oluşabilecek tatminsizlikleri önlemek amacıyla hyalüronik asit maddesiyle belirginleştirilmesi işlemine G Noktası Dolgusu denilmektedir. Bu işlem 15- 20 dakika içinde ameliyathane şartı gerektirmeyen basit bir işlemle yapılabilmektedir. Geçici bir işlem olan bu dolgunun etkisi 6 ve 12 ay sürebilmektedir ve istendiği taktirde işlem tekrar edilebilecektir.

Penis uzatma işlemlerinde, yağlanma nedeniyle gömülmüş penis operasyonla belirginleştirilir. Ya da penis kökündeki bağ dokusu kesilerek uzama gerçekleştirilebilir. İstenildiğinde penise yağ dokusu enjekte edilerek kalınlaştırılabilmektedir.

İki saat ile kırk beş dakika arasında değişebilen sürelerde yapılacak bu operasyonlar, genel anestezi altında bir ya da birçok ameliyat aynı anda gerçekleştirilebilir. Birkaç gün sonra normal hayatınıza dönebilecekken, üç ile altı hafta arasında cinsel perhiz yapmanız önerilmektedir.